Optimalizácia kontentu pre SEO

November 9, 2017

Okrem optimalizácie kľúčových slov, správna štruktúra stránky a optimalizácia kontentu sú tiež dôležitou súčasťou SEO a pomáhajú k vyššiemu umiestneniu stránky v Google search ranking. 

 

Internal Linking

Na webe najskôr vyhľadávače nájdu vašu home page a ďalej skúmajú vašu stránku cez interné linky. Je preto veľmi dôležité ako budete zdielať vaše vlastné stránky vrámci vaše vlastnej stránky - internal linking. Ak máte teda napríklad online obchod, môžete mať stránky s produktovými kategóriami, v ktorých budete odkazovať na podstránky s jednotlivými produktami.

 

Štruktúra stránky

Pre vyhľadávače je veľmi dôležité pochopiť štruktúru vašej stránky. Je dobré mať jasne definované menu (navigation menu), pri blogoch napríklad kategórie článkov a tagy. Tiež si dajte pozor na stránky, ktoré už neexistujú, no stále na nich odkazujete. 

 

Ako správne nastaviť kontent

Vyhľadávače ako Google, Bing alebo Yahoo hodnotia viacero aspektov na vašej stránke na základe ktorých rozhodnú o umiestnení vašej stránky vo výsledkoch vyhľadávania:

  • URL: je dôležité mať v URL kľúčové slovo na ktoré mierite. na oddelenie jednotlivých slov použite pomlčku (-), tomu vyhľadávače pochopia

  • Titletag a metatag: nie sú viditeľné priamo na stránke, ale nájdete ich v HTML kóde. Titletag - názov stránky sa zobrazí ako názov stránky v Google vyhľadávaní. Nastavte ho tak aby bol krátky, k veci a zodpovedal cieľovým kľúčovým slovám a danej téme stránky. Metatag alebo krátky opis o čom stránka je nie je hodnotený vyhľadávačmi, no pomôže hľadajúcim pochopiť či je stránka o tom čo potrebujú. Niektoré pluginy ako napríklad Yoast pre Wordpress vám pomôžu tieto elementy nastaviť bez akejkoľvek znalosti kódu. 

  • Headline <h1> :  názov stránky, ktorý sa zobrazí priamo na stránke ako názov stránky. Použite v ňom cieľové kľúčové slová

  • Kontent samotný: požite v nich kľúčové slová no dôležité sú aj súvisiace slová

  • Obrázky: vyhľadávače nedokážu pochopiť o čom daný obrázok je, pokiaľ im to sami nepoviete. Je preto dôležité nastaviť názov obrázku a alt text pre tých ktorí samotný obrázok nemôžu vidieť. Tiež je dôležité optimalizovať text, ktorý je v blízkosti vášho netextového kontentu

  • Microformatting: pozrite si stránku schema.org. Táto stránka vám pomôže vylepšiť váš kód vďaka špecifickým metatags pre daný kontent. 

  • User generated content: výborný spôsob ako jednoducho pridať kontent, ktorý dokáže zvýšiť umiestnenie vo vyhľadávaní. Patria sem napríklad odporúčania, komenty, obrázky, videá od vašich návštevníkov. Zabezpečte ale aby bol tento obsah relevantný. 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Kam ďalej?

Kurz Google AdWords: Kde všade inzerovať reklamu

Optimalizácia kontentu pre SEO

1/4
Please reload

Barbora Grmanová design | Slovakia