Kurz Google AdWords: Kde všade inzerovať reklamu

November 25, 2017

Je to tak, kto nie je dostupný online neexistuje. Dnes každí trávi väčšinu dňa online, čítaním blogov, vyhľadávaním informácii na Googli, scrollovaním na FB, lajkovaním influencerov na Insta. Online je teda dnes aj väčšina zákazníkov.

 

Pokiaľ predávaš produkt alebo službu, musíš byť online. To je najjednoduchšia cesta ako sa dostať k zákazníkom. Google Adwords ti pomôže s tým, že si tvoj web zákazníci nájdu a vyberú si práve tvoj produkt namiesto konkurencie. 

 

Čo je Google Adwords

Adwords je marketingový nástoj od Google, ktorý umožňuje inzerovať online. 

Vďaka reklame cez Google Adwords je možné inzerovať na viacerých (online) miestach, ktoré Google vlastní. Môže ísť o Search Network (napr. Google Search) a Display Network (napr. YouTube). Aký je medzi nimi rozdiel?

 

Search Network

 

Ide o inzerciu na vyhľadávacích nástrojov od Google - Google Search, Shopping, Maps a Google Play

 

  • Google Adwords umožní zobraziť tvoj web na prvých miestach vo vyhľadávaní

  • Pokiaľ zákazník zadá do Googlu  "damske topanky" zobrazí sa mu medzi prvými výsledkami reklama vo forme textu

  • Základom je správne vybrať kľúčové slová, ktoré potenciálny zákazníci zadávajú do vyhľadávača keď hľadajú daný produkt. Podľa toho či a nakoľko sa nastavené kľúčové slová zhodujú s vyhľadávaným kľúčovým slovom, sa tvoja reklama zobrazí alebo nie

  • S nájdením správneho kľúčového slova ti pomôže Google Keyword Planner 

  • Takáto reklama cieli na zákazníkov, ktorí už aktívne vyhľadávajú daný produkt

 

Display network

Je obsahová sieť Google. Patrí sem YouTube, Blogger, Gmail a partnerské stránky čo sú v podstate všetky weby, ktoré sa rozhodnú ponúknuť svoju plochu na inzerciu (asi 80% webu)

 

 

 

Vďaka tejto reklame sa reklama zobrazí na rozličných weboch, blogoch, pri článkoch a pod. vo vizuálnej forme ako banner, video atď. 

  • Pokiaľ si niekto teda číta článok "Eva vôňa roka" zobrazí sa pri článku a na iných weboch reklama na eshop s voňavkami. Google vie, že čitateľa zaujímajú parfémy, preto keď si eshop zaplatí reklamu na Google display network na kľúčové slovo "najlepšie parfémy" jeho reklama sa zobrazí čitateľom s týmto záujmom na všetkých weboch čo ponúkajú svoju plochu. 

  • Skupinu ľudí, ktorým sa bude zobrazovať tvoja reklama si môžeš vybrať teda na základe ich záujmov, veku, lokality...

  • Tento typ reklamy sa používa hlavne na remarketing, teda pokiaľ niekto navšívi web ale nevykoná konverziu, môže sa mu tvoj banner zobrazovať kade tade po nete na reklamných webplochách

  • Takáto reklama slúži najmä na brand awareness

 

Kde teda inzerovať? Záleží od správania zákazníka a s akým cieľom chceš reklamu komunikovať. Pozná už tvoj produkt a priamo ho hľadá? Použi - Search Network. Potrebuješ skôr budovať povedomie o značke? V takom prípade použi Display Network. 

 

 

 

 

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Kam ďalej?

Kurz Google AdWords: Kde všade inzerovať reklamu

Optimalizácia kontentu pre SEO

1/4
Please reload

Barbora Grmanová design | Slovakia